Jednym z miejsc cieszących się szczególnym zainteresowaniem pośród turystów odwiedzających Chorwację jest Park Narodowy Risnjak obejmujący powierzchnię 30 km2. To właśnie w tym miejscu zbiega się klimat Alpejski i Śródziemnomorski, dzięki czemu park stanowi niezwykle ciekawą lokalizację turystyczną. Zielone pasmo górskie pokryte zielenią lasów tworzą wyjątkowo malownicze widoki, na których nie trudno dostrzec przepiękną faunę. Są to kozice górskie, niedźwiedzie brunatne czy nawet miejscami rzadko występujące białe rysie.

WodospadyPrzeglądając dalej listę atrakcji, jakie ma do zaoferowania Chorwacja na pewno w każdym przewodniku znajdą się jeziora Plitvickie, które z pewnością należą do jednych z najpiękniejszych miejsc na całym świecie. Jest to jeden z największych skarbów turystycznych kraju łączący w sobie bajeczne kaskady i wodospady otoczone cudowną zielenią drzew. Szesnaście jezior znajdujących się w tym parku to wody przepełnione składnikami mineralnymi, pomiędzy którymi rozciągnięte są kładki pozwalające na bardzo klimatyczne spacery.

Trasy wycieczkowe na obszarze obiektu pozwalają na 2-8 godzinne zwiedzanie, a za wstęp trzeba zapłacić ok. 60zł. Należy tutaj wspomnieć, że cena taka sama bez względu na wybraną trasę, dłuższą, bądź krótszą. Dlatego też po wejściu tutaj warto będzie spędzić tu nieco dłużej czasu i zwiedzić wszystkie zakamarki tego magicznego miejsca. Trzeba jednak pamiętać, że na terenie parku obowiązuje rygorystycznie przestrzegany zakaz rozpalania ognisk, kąpieli czy łowienia ryb.

Są to jednak tylko przykłady miejsc, które sprawiają, że apartamenty w Chorwacji, co roku cieszą się tak dużą popularnością. Nic w tym dziwnego, gdyż tutejsze tereny to istny raj na ziemi przepełniony wspaniałymi plażami, parkami czy zabytkowymi budynkami. Jeśli więc wciąż nie możesz znaleźć odpowiedniego miejsca na spędzenie wakacji to Chorwacja będzie bardzo dobrym wyborem.

Avatar photo
About Author

Redaktor

Wcześniejszy post

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *