Nadejście pierwszych chłodnych dni może być dla świeżo upieczonych rodziców prawdziwym wyzwaniem. Wiąże się to z okresem przeziębienia, a także rozterkami jak ubierać dziecko na spacer. Wielu rodziców chce zachować złoty środek zapewniając dziecku ciepło jednocześnie zapobiegając przegrzaniu.

Jak ubrać noworodka na spacer?

Ubierając dziecko powinniśmy pamiętać, że nie można ubrać go zbyt grubo lub założyć mu wielu warstw. Kurteczki dziecięce, niemowlęce nie powinny być zbyt grube. Jeżeli założymy kilka ubranek i sztywną kurtkę możemy stworzyć jeszcze większy kłopot. Dziecko będzie się czuło skrępowane i zapowiadający się świetnie spacer może się skończyć płaczem oraz szybkim powrotem do domu. By zapewnić dziecko swobodę i ciepło można zdecydować się na otulacz lub kocyk La Millou. Jest to marka znana z produkcji akcesoriów dla dzieci więc na takie eskapady te produkt na pewni się sprawdzą. Podstawą garderoby na spacery są też ciepłe buciki oraz czapka i rękawiczki. Paluszki i uszy to wyjątkowo wrażliwe na odmrożenia części ciała, dlatego też należy je właściwie chronić przed chłodem. Odkryta powinna zostać jedynie buzia. Należy ją posmarować kremem chroniącym przed wiatrem i chłodem. Na jesienne spacery fajnym gadżetem będzie też parasol, który może sprawić dziecku ogromną radość.

jesienny spacer z niemowlakiem

Maluch i mróz

Znacznie większym wyzwaniem są mroźne dni. Wówczas mróz dociera wszędzie i ciężko wybrać pomiędzy wygodą dzieciaczka, a jego ciepłem. Wtedy dobrze sprawdzi się śpiworek do wózka. Dziecko będzie mogło być ubrane ciepło, ale swobodnie, a śpiworek zapewni mu dodatkowe ciepło. Śpiworek La Millou można dostać w różnych rozmiarach i kolorach. Dzięki temu rozmiar z łatwością można dobrać do wieku oraz rozmiaru jaki nosi pociecha. Ponadto śpiworek jest na tyle dobrym rozwiązaniem, że można go kupić w większym rozmiarze, by mógł posłużyć troszkę dłużej. W przypadku niskich temperatur zawsze można uratować sytuację przykrywając dziecko kocykiem. Absolutnie nie powinno się zakrywać dziecku buzi szalikiem w niczym to nie pomaga, a może jedynie zaszkodzić.

Podsumowując wyprawa na jesienny lub zimowy spacer nie musi być wcale taka straszna. Wystarczy się do niej dobrze przygotować oraz postawić na dobrej jakości ubranka i akcesoria. Zapewnią one ciepło i wygodę dziecku oraz spokój rodzicom. Obie strony zaś zyskają zdrowie oraz świetnie spędzony, wartościowy wspólny czas. Jak powszechnie wiadomo to najlepszy i najzdrowszy sposób na budowanie dobrych relacji z dzieckiem. Warto zatem z tego skorzystać.

Avatar photo
About Author

Redaktor

1 Komentarz

    ja jesienią prawie zawsze rezygnuję z wózka, bo dużo liści na chodnikach, kałuż, błota itp. wolę nosidło Luna Dream. wózek biorę tylko jak naprawdę jest pięknie i sucho

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *