Podkolanówki uciskowe – kiedy warto ich używać?

Wraz z wiekiem rośnie ryzyko wystąpienia chorób ze strony układu krążenia. Początkowym symptomem niewydolności żylnej jest opuchlizna kończyn dolnych oraz uwidocznione żyły na nogach. Bagatelizowanie tych objawów może doprowadzić do poważnej zakrzepicy żył głębokich. W ramach profilaktyki warto więc stosować podkolanówki uciskowe. Jak działają i kiedy warto się na nie zdecydować? Wyjaśniamy!

Podkolanówki przeciwżywalakowe – komu się przydadzą?

Niewydolność to schorzenie, które nie zawsze musi występować w starszym wieku i u osób, które mają predyspozycje do chorób układu krążenia. Przyczyną takich dolegliwości może być też siedząca praca, brak aktywności fizycznej lub przeciążenie kończyn dolnych z powodu nadwagi. Na podkolanówki uciskowe powinny więc się zdecydować osoby, u których występuje bolesny obrzęk nóg oraz zaczynają się pojawiać pajączki, niezależnie od źródła problemu. Stosuje się je w ramach profilaktyki niewydolności żylnej lub jako element terapii leczenia zakrzepicy. Podkolanówki przeciwżylakowe to wyroby medyczne charakteryzujące się bezpieczeństwem i skutecznością, pod warunkiem, że są prawidłowo dobrane.

Podkolanówki uciskowe damskie i męskie – jakie wybrać?

Terapia kompresyjna przy użyciu podkolanówek uciskowych polega na usprawnianiu pracy żył i przepływu krwi poprzez wywieranie na nie odpowiedniego nacisku. Należy przy tym zaznaczyć, że działają przede wszystkim profilaktycznie i nie są w stanie usunąć żylaków w zaawansowanym stanie. Mogą jednak skutecznie pomóc w łagodzeniu obrzęków i dolegliwości typowych dla niewydolności żylnej.

Na rynku są dostępne zarówno podkolanówki uciskowe męskie, jak i damskie. W obu przypadkach konieczne jest ich prawidłowe dopasowanie do typu schorzenia oraz występujących dolegliwości. Istotny jest także dobór stopnia ucisku i rozmiaru, gdyż tylko wtedy można oczekiwać, że terapia przyniesie zadowalające efekty. Podkolanówki uciskowe damskie i męskie występują w kilku wersjach kolorystycznych, dlatego można je dopasować do odzieży tak, aby nie były na co dzień widoczne. Kwestie estetyczne nie powinny być jednak czynnikiem decydującym, gdyż najważniejsze jest prawidłowe dobranie podkolanówek przeciwżylakowych do indywidualnych potrzeb.

Avatar photo
About Author

Redakcja

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *