W Polsce niezwykle popularnym hobby jest modelarstwo. Pasjonaci tego zajęcia organizują swoje wystawy, spotkania i konkursy. Zajęcie to obejmuje tworzenie makiet, budowanie zdalnie sterowanych modeli czy sklejanie różnych brył. O czym musi pamiętać każdy prawdziwy modelarz wystawiając swój projekt? Zapraszam do artykułu.

Model na 5+

Bryła wystawiana na pokazach czy na konkurach musi być ponadprzeciętna. Staranność wykonania, dbałość o szczegóły oraz technika wykonania jest niezwykle istotna. Wystawiony model powinien być wizytówka modelarza. Pokazywać jego technikę, estetykę wykonania oraz pomysł. Oprócz wykonania wspaniałego modelu ważna jest również wiedza o nim. Warto znać historię danego samolotu, statku czy makiety miejsca historycznego. Zgłębienie się w historie pozwoli zrozumieć lepiej mechanizmy oraz praktyczność danego modelu.

Modelarstwo więc to nie tylko sklejanie i precyzja – to cos więcej. To pasja do historii, obcowanie z technologią i nowinkami technologicznymi oraz tworzenie pięknych brył.

Dodatki równie ważny element

Tworząc makietę lub model należy pamiętać o szczegółach oraz o dodatkach. Każdy modelarz musi pamiętać o jak najbardziej wiernym odtworzeniu swojej wizji. Istotnym elementem są figurki, które świetnie uzupełniają się z makietami i innymi modelami.

Dobranie figurek jest również wyzwaniem. Jeśli tematyka danej bryły związana jest z militariami, należy pamiętać o odpowiednim mundurze, który będzie właściwy dla danego okresu historycznego (figurki z różnych okresów historycznych można znaleźć tutaj: http://revell.com.pl/figurki-dla-modelarzy/). Figurki wymagają indywidualnego przygotowania. Malowanie zestawów jest bardzo pracochłonne, ale za to daje dowolność w doborze kolorów mundurów i rozwija bardzo zdolności manualne.

Dzięki takim zestawom nie tylko nasz projekt będzie świetnie wyglądał na pokazie lub konkursie. Zyskujemy również możliwość odtwarzania pewnych wydarzeń historycznych oraz rozwijamy zmysł strategiczny i zręcznościowy. Poprzez precyzyjny i szczegółowy proces przygotowywania każdej figurki osobno, możemy nadać każdej indywidualny charakter i niepowtarzalność, co bardzo wzbogaci i uzupełni nasza prace.

Avatar photo
About Author

Redaktor

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *