Budownictwo Tech

Program doborowy CAD firmy LG dla systemów klimatyzacji VRF

Program doborowy CAD firmy LG dla systemów klimatyzacji VRF

LG Electronics proponuje zaawansowany program do projektowania nawet najbardziej skomplikowanych systemów o zmiennym przepływie czynnika chłodniczego VRF zarówno w budynkach komercyjnych, jak i prywatnych. Program ten nosi nazwę – LatsCAD.

Zalety aplikacji LatsCAD

Program LatsCAD jest idealnie zintegrowany z interfejsem AutoCAD 2010 Professional i działa jako nakładka programowa do projektowania systemów VRF w środowisku 2D. Dzięki tej aplikacji można zaprojektować skomplikowany system instalacji freonowej oraz odprowadzania skroplin dla systemów VRF, Multi Split oraz Mono Split dla rozwiązań komercyjnych.

Program LatsCAD umożliwia projektantowi instalacji szybkie zliczenie zysków i strat ciepła w oparciu o założone średnie zyski ciepła przypadające na 1 m2 powierzchni (W/m2). Zastosowanie w projektowaniu systemów klimatyzacji narzędzia, jakim jest program LatsCAD, pozwala projektującemu zaoszczędzić nawet do 60% czasu w porównaniu z tradycyjnymi metodami projektowania.

Funkcje programu

Program posiada nowoczesną funkcję Manual Registration of Room, który pozwala zaprojektować instalację w oparciu o realny kształt docelowego pomieszczenia oraz złożone średnie zyski ciepła przypadające na jeden m2. Umożliwia również wprowadzenie obciążenia chłodniczego lub grzewczego oraz automatyczne dopasowanie jednostki wewnętrznej do wymaganej przestrzeni instalacyjnej.

Program LatsCAD posiada również funkcję Simple Smart Connection, która umożliwia użytkownikowi zaprojektowanie orurowania instalacji oraz pozwala na szybką zmianę jednostek wewnętrznych i zewnętrznych, bez konieczności modyfikacji całego projektu.

Po zakończeniu projektowania instalacji klimatyzacyjnej program LatsCAD sporządzi projekt wykonawczy w AutoCAD z legendami i dokładnymi opisami urządzeń, raport z konfiguracją systemu i charakterystyką budynku oraz najważniejsze detale na temat wydajności klimatyzacji według założeń projektowych.

Więcej informacji pod adresem: www.strefaklimatyzacji.pl

Avatar photo
About Author

Redaktor

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *