Początek sezonu motocyklowego za pasem. Na ulicach coraz częściej można dostrzec amatorów dwóch kółek. Jednakże media także alarmują o rosnącej liczbie wypadków z udziałem motocyklistów, co w pewnych przypadkach może być spowodowane złym przygotowaniem się do nowego sezonu. Żądza wyjazdu na ulicę bardzo często wygrywa ze zdrowym rozsądkiem, dlatego zanim ktoś się zdecyduje o powrocie na ulice, należy wykonać gruntowny przegląd sprzętu.

Nie każdy niestety jest świadomy, że motocykl pozostawiony sam sobie na okres zimy może po prostu się zepsuć. Popękane opony czy rdzewienie niektórych elementów takich jak: błotniki motocyklowe  to tylko niektóre z przypadków jakie mogą się przytrafić. Z tego też powodu należy się dokładnie przyjrzeć w jakim jest jest maszyna. Spękana guma na oponach może oznaczać konieczność wymiany, a zaśniedziałe przewody mogą być powodem chociażby zacinania się hamulców.

Pozostałe akcesoria motocyklowe także zasługują na uwagę. Jeśli motocykl jest wyposażony w sakwy czy dodatkowe bagażniki, trzeba sprawdzić ich mocowanie. Śruby czasem lubią się poluzować lub urwać. Idealną metodą będzie rozebranie pojazdu na części i po kolei ich nasmarowanie, tak aby cała konstrukcja pracowała płynnie i bez jakichkolwiek oporów. Jednakże poza stroną mechaniczną trzeba także spojrzeć na układ elektroniczny. Znaleźć tu można oświetlenie, ale także rozrusznik czy różne systemy o ile motocykl jest w nie wyposażony

Wszelkie elementy wymagające wymiany zaleca się pozyskiwać u sprawdzonych dostawców. Duże znaczenie ma też to czy korzysta się z zamienników z oryginalnych części producenta. Sklep firmowe jak sklep Alpinestars to tylko jedne z przykładowych źródeł.

Avatar photo
About Author

Redaktor

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *