Zakup basenu ogrodowego to świetne rozwiązanie na upalne dni połączone z doskonałą rozrywką. Trzeba jednak pamiętać o tym, że woda stojąca w zbiorniku zawsze ulega zanieczyszczeniu, dlatego utrzymanie czystości w basenie jest niezmiernie ważne.

Na większość zanieczyszczeń skuteczną metodą są filtry do basenów. Jednak wysoka temperatura wpływa na rozwój mikroorganizmów i glonów, które zmuszają do zakupu dodatkowych preparatów.

Przede wszystkim woda powinna mieć odpowiedni odczyn pH, który ukazuje kwasowość bądź zasadowość wpływając także na samopoczucie korzystających z basenu. Idealnym odczynem, jaki powinien być w każdym zbiorniku wodnym, jest przedział od 7,0 do 7,4. W przypadku gdy ph osiągnie poziom powyżej 7,4, woda staje się zasadowa, zieleniejąc i zwiększając intensywność zapachu chloru. Takie zjawisko spowodowane jest niedostatecznym poziomem czystości i wymaga dezynfekcji szokowej. Taką metodę należy stosować raz na miesiąc hamując rozwój glonów i niwelując skażenia bakteriologiczne.
Kolejną metodą walki z utrzymaniem wysokiej jakości wody basenowej jest koagulacja. Najdrobniejsze cząsteczki przeróżnych substancji są niemożliwe do wychwycenia przez filtry, dlatego po dodaniu odpowiednich środków chemicznych, łączą się w większe – dające się odfiltrować.

Utrzymując odpowiedni poziom czystości można zaopatrzyć się w przeróżne akcesoria basenowe, które urozmaicą czas przeznaczony na kąpiel w basenie.
Zważając na fakt, że w takich zbiornikach najwięcej czasu spędzają dzieci, każdy powinien być świadomy czystości wody w basenie oraz wiedzieć w jakim tempie rośnie zagrożenie dla zdrowia przez liczne bakterie.
Posiadając podstawowe informacje na temat użytkowania zbiornika, pozostaje tylko wybrać się na wyprzedaże basenów, wybrać najbardziej odpowiedni dla siebie model i cieszyć się z jego użytkowania.

 

Avatar photo
About Author

Redaktor

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *