Kot, szczególnie młody, nie jest w stanie usiedzieć przez dłuższy czas na miejscu. Jest on żądny ruchu i dobrej zabawy. W przypadku domowych futrzaków, które nie mają co liczyć na prawdziwe polowanie na mysz, warto zadbać o dostarczenie im dodatkowych bodźców w postaci zabawek. Na rynku jest ogromny wybór akcesoriów dla mruczków, a więc bezproblemowo można znaleźć coś dla kociąt, dorosłych futrzaków i kotów seniorów. Należy pamiętać o tym, że aktywność fizyczna wywiera bardzo korzystny wpływ na czworonogi, a instynkt łowiecki mogą one ćwiczyć także w domu. Wystarczy stworzyć im do tego właściwe warunki i zaopatrzyć w odpowiednie zabawki. Co zatem kupić swojemu pupilowi?

Jakie zabawki dla kota będą najlepsze?

Każdy kot potrzebuje ruchu, a najlepszą aktywnością fizyczną będzie dla niego dobra zabawa. Koty świetnie bawią się w same, ale jeszcze lepszą frajdę mają ze wspólnej zabawy z właścicielem. Na szczęście sklepowe półki aż uginają się pod naporem różnego typu zabawek dla futrzaków, dlatego też zwierzę nie musi się nudzić pod nieobecność swojego opiekuna. W domu z pewnością nie może zabraknąć pluszowej myszki i piłeczki. Zabawki dla kota występują także w wersji gumowej, nakręcanej, na patyku, elektronicznej, piszczącej, dzwoniącej czy też brzęczącej. Bogactwo asortymentu sprawia, że kociak może być pobudzany w najróżniejsze sposoby, przez co nie ma mowy o nudzie, ale o świetnej zabawie. Bardzo dobrym wyborem będzie wędka z piórkiem lub myszką na końcu, jeśli pragniemy zaangażować się w zabawę ze swoim mruczkiem. Ciekawą opcją są także zasilane bateriami, biegające po podłodze owady czy też motyl trzepocący skrzydłami. Jeszcze inną opcją jest laserowa zabawka, która emituje czerwone punkciki świetlne, za którymi biega pupil.

zabawki dla kota

A może interaktywne zabawki dla mruczaka?

Zabawki dla kota mogą także mieć charakter edukacyjny. Na rynku dostępne są zabawki interaktywne, które pobudzają czworonogów zarówno pod względem fizycznym, jak i intelektualnym. Za ich pomocą można wyrobić u kota dobre nawyki i reakcje oraz rozwinąć pozytywne zachowania. Świetną opcją będzie zakup labiryntu dla kota, który zapewni mu nie tylko dobrą zabawę, ale stanowi również dla niego wyzwanie. Wystarczy umieścić sprytnie w nich przysmak, aby kot poświęcił sporo czasu na polowanie. Godne polecenia są także zabawki z piórkiem umieszczone na lince i przymocowane do drążka obracającego się na podstawie zabawki. Dzięki temu piórko ciągle jest w ruchu, a więc kot prowokowany jest do zabawy i może ćwiczyć swoje umiejętności łowieckie.

Avatar photo
About Author

Redaktor

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *