Wybieranie polisy turystycznej to zadanie, które w tradycyjnej wersji zajmuje sporo czasu. Dojazd do różnych biur ubezpieczeniowych, rozmowy z agentami o ofertach, spisywanie propozycji cen składki… Na szczęście jest proste rozwiązanie: poszukiwanie i zakupienie polisy turystycznej przez internet. Dlaczego warto z niego skorzystać?

1.      Sprawne porównanie kilkunastu ofert ubezpieczeniowych

Firm ubezpieczeniowych jest w Polsce naprawdę sporo. W multiagencjach sprzedawane są zazwyczaj oferty kilku z nich, a w zwykłych biurach agentów – jednej; tej, dla której pracuje. Przed wybraniem polisy przyszły ubezpieczony chce zazwyczaj poznać jak najwięcej propozycji. Ma nadzieję wybrać najbardziej atrakcyjną zarówno pod względem oferty, jak i kosztów ubezpieczenia. Aby mógł dokonać dokładnego porównania, musi przeznaczyć wiele godzin na jeżdżenie pomiędzy biurami i rozmowy z agentami. A te oczywiście są otwarte w ograniczonym zakresie czasowym, często kolidującym z godzinami pracy samego poszukującego ubezpieczenia.

3 zalety kupowania polis turystycznych online

Decydując się na wykupienie polisy online, użytkownik musi odwiedzić tylko jedną stronę internetową – porównywarki ubezpieczeń. W miejscach takich jak najtaniejonline.pl podróżny otrzymuje informację o ofertach co najmniej kilkunastu firm ubezpieczeniowych. W ten sposób może w kilka minut porównać najbardziej atrakcyjne propozycje – i to bez wstawania z kanapy!

2.      Znaczna oszczędność czasu i pieniędzy

Kolejne zalety wywodzą się z pierwszej. Brak konieczności jeżdżenia od biura jednego agenta do drugiego to pewność, że szukanie polisy nie zajmie całego dnia. Wystarczy dostęp do internetu, komputer, tablet lub smartfon i maksymalnie kilkanaście minut wolnego czasu, by znaleźć najciekawszą ofertę. Co więcej, użytkownik ma pewność, że wybiera tę najbardziej atrakcyjną pod względem finansowym. Podczas podróży po biurach łatwo poddać się już na drugim spotkaniu – by tylko nie marnować więcej czasu. Tym sposobem łatwo o przegapienie lepszej propozycji, do której nie zdążyło się dotrzeć.

3.      Wygodny dostęp do polisy w każdym miejscu

Wybranie i wykupienie ubezpieczenia online zapewnia także dostęp do niego przez internet. Ta oczywista informacja skrywa bardzo istotną zaletę: ubezpieczony może zerknąć do dokumentu w każdej chwili, w każdym miejscu na świecie – w którym tylko ma dostęp do sieci. Dzięki temu nie musi pamiętać o zabieraniu ze sobą odcinka z numerem polisy podczas podróży dosłownie wszędzie. A może on przydać się w wielu nieoczekiwanych sytuacjach. Polisa turystyczna obejmuje najczęściej koszty leczenia, NNW, ochronę bagażu, pakiet Assistance i OC w życiu prywatnym – wszystkie te rodzaje ubezpieczeń obejmują niespodziewane zdarzenia. Zwłaszcza w przypadku OC w życiu prywatnym wyjątkowo istotne jest, by polisa była pod ręką – tak, by można było podać jej numer poszkodowanemu.

Kupienie polisy online jest więc wygodne zarówno pod względem samego jej poszukiwania, jak i korzystania z ubezpieczenia za granicą. Warto zdecydować się na takie rozwiązanie i w kilka minut zapewnić sobie najlepszą ochronę podczas wyjazdu.

 

Avatar photo
About Author

Redaktor

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *