Na pewno każdy z nas przeżył sytuacje, w której ze względu na zbyt mało czasu nie zaplanował podróży pociągiem bądź nie zdążył kupić biletu przejazdowego. Dla tych, którzy miewają takie przygody nieco częściej, idealnym rozwiązaniem jest skorzystanie z aplikacji Bilkom.
_Files_Thumbs_149418Osobisty rozkład jazdy pociągów
Mobilny system sprzedaży biletów o nazwie Bilkom, jest to aplikacja na telefony komórkowe. System ten to kompleksowy serwis o charakterze informacyjnym o podróży kolejowej. Jest to bezpłatna aplikacja, która znacznie ułatwia wyszukanie połączeń oraz sprawdzenie czasu odjazdu czy też przyjazdu pociągu. System potrafi zaplanować podróż z dowolnej lokalizacji do wybranego miejsca docelowego z dokładnością adresową np. najbliższa apteka. Bilkom to oficjalny, mobilny system zawierający wszystkie informacje w  Systemie Planowania Podróży dla kolei polskich.

Informacja tu i teraz
Bez względu na to gdzie jesteś, mobilna aplikacja Bilkom pobierze najnowsze informacje na temat połączeń kolejowych. Nawet podczas jazdy pociągiem jesteś w stanie pobrać informacje na temat przebiegu podroży. Istnieje również możliwość włączenia okna z czasami odjazdów z każdej wybranej stacji, które zawsze są widoczne na ekranie.

Zawsze na czas
Zdarzają się sytuacje, które powodują utrudnienia w ruchu kolejowym. Dzięki aplikacji jesteśmy w stanie odczytać komunikaty o odstępstwach od planowanego rozkładu, co pozwoli nam na unikniecie przykrych niespodzianek oraz ponowne zaplanowanie podróży bądź ewentualnego czasu oczekiwania.

Przydatne funkcje
Oprócz wcześniej wymienionego zastosowania aplikacji, Bilkom posiada również wiele innych przydatnych funkcji planowania podróży koleją, do których należą m.in.: połączenia door to door, wyszukanie szczegółowej trasy połączeń oraz pobliskich stacji, pobieranie informacji o utrudnieniach w ruchu pociągów oraz wyszukanie środków transportu i preferencji przejazdu. Dodatkowo na niektórych platformach mobilnych istnieje możliwość dodania połączenia kolejowego do kalendarza telefonu, zapisywanie oraz kategoryzacja ulubionych połączeń, tworzenie skrótów na pulpicie telefonu do ulubionych połączeń np. pracy bądź szkoły.

Więcej na temat aplikacji można znaleźć na:

Avatar photo
About Author

Redaktor

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *