Technologia LTE zrewolucjonizowała rynek internetu mobilnego. Technologia przesyłania danych LTE diametralnie zwiększyła prędkość łącza – wreszcie korzystanie z internetu na urządzeniach mobilnych, takich jak telefony, tablety, laptopy stało się tak szybkie i stabilne.

 

woman-using-computer-1208423-mWielu z nas pamięta czasy, gdy strony internetowe ładowały się w nieskończoność, na szczęście to już przeszłość. Internet LTE to nowa jakość przesyłania danych.

Jakie urządzenia do LTE?

Niezbędnymi urządzeniami są akcesoria sieciowe: modem, który odpowiedzialny jest za obsługę technologii LTE na kilku komputerach lub urządzeniach mobilnych, lub router, który ma wbudowany modem LTE. Routery LANCOM LTE, które oferują dostęp do połączeń szerokopasmowych o częstotliwości 800, 1800, 2600 MHx to dobre rozwiązanie w pracy i domu.

Zalety Internetu LTE:

  • Ekspresowy przepływ danych – zdjęć, filmów, muzyki itd.,

LTE umożliwia przepływ danych o prędkości do 150Mb/s. Szacuje się, że w ciągu kilka lat prędkość ta zwiększy się dwukrotnie i osiągać będzie nawet 300 Mb/s.

  • Konferencje oraz wideo rozmowy przebiegają bez zakłóceń,

  • Płynne oglądanie filmów wideo zamieszczonych w sieci,

  • Komfort gier sieciowych,

  • Szybkie pobieranie plików

Standardowe łącza maksymalną prędkość pobierania osiągają dopiero po kilkudziesięciu sekundach, w technologii LTE od razu uzyskujemy najwyższy transfer.

  • Mobilność,

Z internetu LTE możesz korzystać gdzie chcesz i kiedykolwiek chcesz.

LTE wykorzystuje różne częstotliwości – od 800MHz do 2,6 GHx, dlatego ma wysoki zasięg działania.

  • Dłuższy czas pracy urządzeń mobilnych,

Technologia LTE wyposażony jest w tryb oszczędzania energii, tym samym może dwukrotnie wydłużyć czas pracy smartphone czy tabletu.

Szybkość łącza

Szybkość transferu danych zależy od lokalizacji oraz siły sygnały. Istnieje jedna, istotna zasada od której zależy prędkość łącza – im jesteśmy bliżej anteny nadawczej stacji bazowej tym prędkość internetu jest wyższa.

Więcej informacji na temat technologii LTE dostępnych jest na stronie internetowej

Avatar photo
About Author

Redaktor

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *