Otyłość w ostatnim czasie stała się choroba cywilizacyjną. Zła dieta, szybki tryb życia sprawia że jemy szybko i przeważnie nie zdrowo, powoduje to że niekiedy przybywa nam kilogramów, które jest bardzo trudno później zgubić. Problem nadwagi dotyka osoby w różnym wieku, z otyłością zmagają się dzieci, nastolatkowie, osoby młode, te w dojrzałe oraz starsze. 

Na rynku jest wiele diet, które skutecznie pomagają zrzucić zbędne kilogramy. Jednak często zapominamy o tym że mimo diet jest wiele to nie wszystkie są dla nas. Otóż z całą pewnością mało kto zwraca uwagę na to w jakim wieku jaką dietę powinno się stosować, tak by nie zaszkodzić swojemu zdrowiu.

Zajmijmy się dietą dla dwudziestolatków. W tym wieku żadna restrykcyjna dieta nie jest dobra, przede wszystkim kładzie się duży nacisk na aktywność fizyczną, która znacznie szybciej i efektowniej pozwoli zgubić zbędne kilogramy i później utrzymać szczupłą sylwetkę.
Mając 20 lub 20 kilka lat masz najsilniejsze i najzdrowsze  kości, dlatego w tym wieku masz najlepszą sylwetkę. Aby było tak jak najdłużej to twoje posiłki muszą organizmowi dostarczać witaminy D, wapnia, magnezu i białka. W diecie dwudziestolatka nie powinno zabraknąć takich składników jak

  • białka: chude mięso, mleko i jego przetwory – wybierając produkty nisko tłuszczowe
  • węglowodanów: znajdziesz je w makaronie, ryżu, ziemniakach
  • tłuszczów: masło, oliwa – w niedużych ilościach
  • owoców i warzyw: bez żadnych ograniczeń

Stosując taką dietę, unikając pustych kalorii z pewnością utrzymasz swoja wagę na dobrym poziomie, a przy tym będziesz zdrowy.

Avatar photo
About Author

Redaktor

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *