Polskie dzieci niedawno dołączyły do niechlubnego rankingu najbardziej otyłych na świecie. Niestety jesteśmy w czołówce- problem ten dotyka coraz więcej dzieci. Rodzice są zabiegani, coraz częściej nie mają czasu, aby przygotować dziecku zdrowy posiłek. Dzieci same kupują sobie jedzenie, najczęściej niezdrowe i napompowane konserwantami i pustymi kaloriami.

Dlaczego coraz więcej dzieci cierpi na otyłość? Jest wiele czynników, które mają na to wpływ. Począwszy od rodziców, którzy nie przywiązują uwagi do tego, co jedzą ich dzieci po brak aktywności fizycznej. Typowy polski nastolatek przedstawia się następująco: od dwóch do pięciu godzin przed komputerem i brak ćwiczeń. Kiedyś ulubionym przedmiotem w szkole był WF, dzisiaj coraz więcej dzieci w szkołach podstawowych, gimnazjach i liceach nie ćwiczy usprawiedliwiając się zwolnieniem lekarskim. Do tego dzieci zamiast wybierać pożywne posiłki coraz częściej sięgają po kaloryczne słodycze i niezdrowe słone przekąski.

Nie tylko śniadanie, obiad i kolacja

bakalie i owoceCoraz więcej polskich rodzin ma problem z otyłością. Dotyczy to zarówno dzieci jak i dorosłych. Widok rodziców z dzieckiem w fast foodzie w niedzielne popołudnie nikogo już nie dziwi. Ludzie jednak nie tyją, dlatego że jedzą za dużo. Może się to wydawać paradoksalne, ale dietetycy zgodnie potwierdzają, iż otyłość bierze się z niedożywienia. Na czym to polega? Trzy posiłki dziennie to stanowczo za mało dla organizmu dorosłego człowieka, tym bardziej dla dziecka, które rośnie i potrzebuje energii. Śniadanie, obiad i kolacja nie wystarczają- między nimi powinny znaleźć się jeszcze niewielkie przekąski. Idealnym przykładem takiej zdrowej przegryzki są bakalie. Niskokaloryczne, ale bogate w wartości odżywcze mieszanki orzechów i suszonych owoców idealnie sprawdzą się jako drugie śniadanie czy podwieczorek.

Bakalie do szkoły

Warto zwrócić uwagę na to, co jedzą nasze pociechy. Dla nich to właśnie rodzice są przykładem, dlatego też powinniśmy się bardziej skupić na przygotowywaniu posiłków dla nich. Sycące śniadanie w domu jest podstawą. Dziecko idąc do szkoły powinno zabrać ze sobą pożywna przekąskę. Do takich należą właśnie bakalie- występują pod różnymi postaciami: suszonymi owocami, orzechami a także ich mieszankami. Smaczne, pożywne a do tego bardzo zdrowe- nie zajmą dużo miejsca w plecaku dziecka. Ponadto są źródłem energii, dostarczają ludzkiemu organizmowi niezbędnych witamin i mikroelementów. Dodatkowym plusem takiego rozwiązania jest cena- nie są to drogie produkty, zatem kupując je dzieciom nie tylko dostarczymy im wartościowych składników, ale też zaoszczędzimy. Owoce i orzechy doskonale zastąpią słodycze ze szkolnego sklepiku. Dla dzieci są wręcz wskazane: orzechy mają w sobie dużo magnezu i doskonale kształtują pamięć, owoce posiadają natomiast naturalne cukry i tłuszcze niezbędne w codziennej diecie. Pożywne bakalie to pyszne i lekkie przekąski, które z pewnością przypadną do gustu każdemu dziecku.

Avatar photo
About Author

Redaktor

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *