Telefonia internetowa to jedna z podstawowych usług, jakie oferuje nam w dzisiejszych czasach informatyzacja. tranquilnet-Why-Choose-VOIP-And-Mini-PBX-Phone-Systems-For-Your-Business-blogTechnologia ta jest profesjonalnie nazywana skrótem VoIP (ang. Voice over Internet Protocol), a oparta jest na przesyłaniu dźwięków za pomocą internetu. To tylko jedna z wielu nowoczesnych technologii projektów sieci telekomunikacyjnych ( tu czytaj więcej), która znajduje coraz większe zastosowanie.

Cała idea tej techniki, polega na znacznym zmniejszeniu kosztów połączeń, oraz poprawieniu ich wygody. Dzięki możliwości ograniczenia ilości przesyłanych danych, co umożliwia protokół IP, rozmowy są tańsze, a na rynku od lat istnieją już urządzenia, które pozwalają na całkowicie wygodną rozmowę za pomocą urządzenia bardzo podobnego do zwykłego, znanego nam od lat telefonu. VoIP umożliwia zwykle darmowe rozmowy wewnątrz sieci własnego operatora, oraz bardzo tanie połączenia z wszelkimi telefonami stacjonarnymi w kraju i za granicą.

Dostawców telefonii internetowej mamy masę, dlatego nie musimy tutaj polegać na ogromnych firmach telekomunikacyjnych, które nie zawsze dostatecznie dbają o klienta. Niektórzy operatorzy udostępniają również programy lub bramki internetowe, co pozwala na dzwonienie bez konieczności kupowania specjalnego sprzętu, a jedynie przy wykorzystaniu słuchawek komputerowych z mikrofonem, których koszt jest bardzo niewielki.

Patrząc w przyszłość można spodziewać się, że technologia ta będzie ciągle szła do przodu i powoli wypierała tradycyjną telefonię wymagającą ogromnej infrastruktury, a VoIP już przygotowuje wsparcie dla przesyłu obrazów oraz danych. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na:

Avatar photo
About Author

Redaktor

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *