Przykre wypadki w postaci pożaru czy powodzi mogą zdarzyć się każdemu z nas – w każdej chwili niszcząc nasz dotychczasowy majątek. Warto poważnie zastanowić się nad zabezpieczeniem własnej nieruchomości, i wykupić odpowiednie ubezpieczenie.

Koszt ubezpieczenia nie jest wysoki, co pozwala każdemu z nas na takie rozwiązanie, a dla wielu jest równie ważne jak ubezpieczenie zdrowotne. Zależy on od sumy na jaką wykupujemy polisę, lecz przy wyborze odpowiedniej, możliwy będzie pełen zwrot straconego mienia. Podobnie jest w przypadku włamań czy kradzieży. Często istnieje możliwość zakupienia ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej jeśli chcemy być przygotowani praktycznie na każdą ewentualność.

Oprócz dobrowolnych ubezpieczeń w życiu prywatnym, dostępne są również te, związane z wykonywaniem określonego zawodu. Dzięki takiemu ubezpieczeniu, odszkodowanie wraz z pozostałymi świadczeniami poszkodowanej osobie wypłacone zostanie przez towarzystwo ubezpieczeniowe.

Decydując się na takie rozwiązanie należy pamiętać o tym, aby dokładnie przeczytać umowę i szczegółowo wypytać się o wszelkie niejasności doradcę. W wielu przypadkach występuje konflikt pojęć, który ostatecznie staje się niekorzystny dla klienta. Prostym przykładem może być zabezpieczenie się przed huraganem. Dla większości ubezpieczycieli pod tym pojęciem kryje się bardzo silny wiatr, powodujący masowe straty. W tym momencie należy dokładnie zorientować się w jakim przedziale jest podana skala siły tego wiatru – oczywiście im mniejsza, tym lepiej dla klienta. Jeśli nieco lżejszy wiatr także spowoduje szkody, świadczenie za dane ubezpieczenie nie zostanie wypłacone.

Przy podpisywaniu każdej umowy, warto zaznajomić się ze wszelkimi przepisami, bądź doradzić się bardziej doświadczonej osoby. Doradztwo finansowe będzie w tym przypadku niezmiernie  pomocne. Pozwoli wybrać najodpowiedniejsze warunki wyjaśniając jednocześnie wszelkie, niezrozumiałe paragrafy.

Avatar photo
About Author

Redaktor

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *