Turystyka

Weekend na Podkarpaciu

Weekend na Podkarpaciu

Każdy z nas mając wolny weekend zastanawia się co zrobić ze swoim czasem. Można odpocząć w domu lub pójść do znajomych. Wiele osób wybiera jednak wycieczki i zwiedzanie. Nasuwa się jednak pytanie gdzie pojechać aby coś zwiedzić ciekawego. Odpowiedzią na to pytanie może być weekend na Podkarpaciu.

Co ciekawego do zwiedzania na Podkarpaciu

Planując wypad na Podkarpacie dobrze jest zastanowić się nad miejscami które warto zobaczyć. Na pewno nie możemy pominąć zamku w Krasiczynie oraz Arboretum Bolestraszyce. Pierwszy obiekt to obronny zespół pałacowy otoczony murem obronnym. Na każdym rogu zamku znajduje się unikalna wieża. Obiekt otoczony jest murem oraz fosą. Natomiast Arboretum do sporej wielkości ogród botaniczny w którym można odnaleźć różnorodną roślinność otoczoną alejkami, stawami oraz zwierzętami poruszającymi się swobodnie po całym obiekcie.

Kawałek dalej w kierunku Sanoka natrafiamy na skansen – Muzeum Budownictwa Ludowego. Jest to obiekt obejmujący swoim zakresem zabudowy chłopskie a także cerkwie oraz inne elementy kultury chłopskiej.

hotele Rzeszów

Opuszczając Sanok warto wybrać się do Miejscowości Odrzykoń nieopodal Krosna. Znajduje się tam rezerwat Prządki ze znanymi pionowymi formacjami skalnymi a także  ruiny zamku Odrzykoń. Idealne miejsce na piesze wędrówki oraz odpoczynek w otoczeniu przyrody oraz okolicznych legend i podań.

Zwiedzamy stolicę Podkarpacia

Wędrując po Podkarpaciu nie można jednak pominąć stolicy Podkarpacia czyli miasta Rzeszowa. Warto tu wynająć hotel i wieczorem wyruszyć na zwiedzanie. Pięknie oświetlona fontanna multimedialna, tęczowy most, nowoczesna infrastruktura połączona z starodawnym budownictwem powinny zadowolić każdego turystę. Atrakcje powinny zaspokoić ciekawość młodej osoby jaki i starszych. Nie można pominąć trasy podziemne pełnej atrakcji oraz parku Papieskiego i Katedry. Dla osób szukających wrażeń czekają gokarty, parki linowe a także plaża i zalew. Hotele w Rzeszowie są zazwyczaj nowoczesne i wygodne, panuje w nich miła atmosfera a ceny są dogodne co sprawia, że turyści są bardzo usatysfakcjonowani.

Avatar photo
About Author

Redaktor

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *