Tech

Czy dobry smartfon musi być drogi?

Czy dobry smartfon musi być drogi?

W dzisiejszych czasach smartfon dla znacznej części ludzi jest nieodzownym elementem wyposażenia. Wśród fanów technologii wciąż trwa „wyścig szczurów”, którego zadaniem jest posiadanie jak najlepszego telefonu. Nie wszystkich jednak stać na urządzenie warte 2000 zł. Aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów koncerny postanowiły produkować równie dobre, ale jednak nieco tańsze smartfony.

 

HTC-ProductDetail-Hero-slide-04Do producentów którzy oferują urządzenia z niższej półki cenowej zdecydowanie należy fiński koncern Nokia. W swojej bogatej ofercie smartfonów każdy może znaleźć coś dla siebie. Adekwatnym przykładem telefonu na każdą kieszeń jest Nokia Lumia 620. Jak możemy przeczytać w jednym z serwisów: „ To smartfon ze średniej półki, jednak jego specyfikacja robi wrażenie. Producenci mimo obniżenia ceny nie obniżyli jakości. Lumia 620 według znawców posiada bardzo bogate wyposażenie jak na ten segment urządzeń mobilnych.” (czytaj więcej na: ). Większość operatorów telefonii komórkowej w Polsce ma w swojej ofercie ten telefon. Najbardziej opłacalną wersją jest abonament, gdzie możemy zdobyć ten model za symboliczną złotówkę.

 

Nie jest to jedyny przykład dobrego i taniego smartfona. Kolejnym takim telefonem jest tym razem reprezentant tajwańskiego producenta HTC Desire Z. Propozycja ta spodoba się z pewnością osobom, które nie do końca przekonane są do dotykowego wyświetlacza. Model ten wyposażony jest w tak zwaną klawiaturę QWERTY. Na sklepowych półkach możemy znaleźć HTC Desire Z już za niecałe 400 zł. Urządzenie to działa na Androidzie 2.2 Froyo z możliwością aktualizacji, posiada 1.5 GB pamięci wbudowanej, aparat 5 Mpx i procesor 800 MHz. Jak widać ten telefon daje bardzo duże możliwości w niewygórowanej cenie.

 

Podane wyżej przykłady świadczą o tym, że dobry smartfon nie musi kosztować milionów. Wystarczy poprosić specjalistę, aby pomógł w wyborze naszego telefonu, bądź kierować się sprawdzonymi spostrzeżeniami użytkowników, którzy wypowiadają się na forach internetowych o danym modelu.

 

______________________________________________________________________________________________________________________________________________

(Źródło:

Avatar photo
About Author

Redaktor

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *