Grzejniki dekoracyjne i listwowe

Grzejniki dekoracyjne i listwowe

Obecne w każdym domu grzejniki mają spełniać nie tylko swoją podstawową funkcję, czyli grzać ale muszą również ładnie wyglądać. Kaloryfery są zatem jednym z ważniejszych elementów dekoracyjnych pomieszczeń mieszkalnych. Osoby kupujące grzejniki mają pełną tego świadomość. W trakcie zakupu zwracają uwagę nie tylko na ich moc grzewczą, ale również na to z jakiego materiału jest wykonany dany grzejnik, jaki ma kolor i kształt. Producenci grzejników zauważyli zapotrzebowanie klientów na oryginalnie wyglądające kaloryfery i oferują im coraz bardziej fantazyjne kształty.

grzejnik

Grzejniki dekoracyjne najczęściej wykonywane są ze stali. Struktura tego materiału sprawia, że kaloryfery mogą przybierać różnorodne formy. Najpopularniejsze są mimo wszystko grzejniki płytowe. W pomieszczeniach mieszkalnych spotykane są już w tej chwili kaloryfery o kolorach dopasowanych do wyglądu konkretnego wnętrza. Szczególnie atrakcyjnie wyglądają tzw. grzejniki drabinkowe. Od pewnego czasu kaloryfery te montowane są nie tylko w łazienkach, ale również w sypialniach i pokojach dziennych. Coraz bardziej nowoczesne kształty grzejników mogą zatem nadać każdemu pomieszczeniu awangardowy styl.

Grzejniki listwowe (nazywane także listwami grzejnymi lub grzejnikami cokołowymi) mają postać listwy podłogowej umieszczonej przy ścianach pomieszczeń. Są to niskie i długie elementy grzejne, wykonane najczęściej z miedzi lub stali ( a także z lekkich metali) i składające się z ożebrowanych rurek umieszczonych w obudowie stalowej i zasilane wodą lub parą wodną. Grzejniki te oddają ciepło głównie przez konwekcję. Czasami na ich wlotach i wylotach powietrza stosuje się klapy i przesłony regulowane przyciskami lub dźwigniami.

Duży wybór grzejników oferuje Instal-Projekt. To znana w całym kraju marka. Na ich stronie znajdziecie Państwo szeroką ofertę grzejników, która zaspokoi nawet najbardziej wymagających klientów.

Warunkiem poprawnego działania tych grzejników jest dobra izolacja cieplna tylnych ścianek oraz zapewnienie możliwości swobodnego wydłużania się w miarę wzrostu temperatury wody grzejnej. Rozwiązania te mają szereg zalet: zajmują mała powierzchnię, cechuje ich duża estetyka, łatwy montaż oraz sprzyjają korzystnemu rozkładowi temperatur. Ich wady to m.in.: utrudnienie w utrzymywaniu czystości i rozstawieniu mebli.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *