Zakup pierwszego laptopa dla dziecka wbrew pozorom nie jest łatwym zadaniem. Zatem na co zwrócić uwagę, aby inwestycja była trafiona?

Jeśli dziś powiemy, że każdy w naszej rodzinie ma laptopa, to nikt się nie zdziwi, ponieważ tego typu sprzęt to swego rodzaju standard, który często wykorzystywnay jest do pracy, nauki czy rozrywki. Coraz częściej okazuje się, że nasze pociechy, mimo że mogłoby się wydawać, iż są na to jeszcze za młode, aby wykonać zadanie domowe, potrzebują komputera. Najwyraźniej pokazała to pandemia, która zmusiła przeniesienie nauki stacjonarnej do świata online.

Poza tym, coraz więcej szkół wykorzystuje netbooki, jako integralną część lekcji. Dlatego ważne jest, aby nasze dziecko mogło sobie w domowych warunkach przećwiczyć to, z czym miało do czynienia w szkole.  Psychologowie przekonują, że dobrym czasem na zakup pierwszego laptopa dla dziecka. ukończenie przez naszą pociechę 7 lat.  Niektórzy stwierdzą, że to zbyt młody wiek, aby z urządzenia korzystać rozsądnie. Jest w tym sporo racji, dlatego kluczowym w takim wypadku będzie nadzór rodzicielski.

Jaki laptop dla dziecka jest odpowiedni?

Gdy już mamy pewność, że chcemy kupić nowy sprzęt, to wówczas warto zastanowić się jaki laptop dla dziecka będzie odpowiedni?  Na początek nie warto przepłacać. Dla poczatkującego użytkownika z pewnością na początek wystarczy dość podstawowy i niedrogi model. Dziecko, po zapoznaniu się z urządzeniem, po jakimś czasie będzie w stanie nam określić swoje wymagania wobec sprzętu. Wówczas będzie można pomyśleć o zakupie drożnego i wydajniejszego laptopa, który spełni jego oczekiwania.  Jeśli zależy ci na tym, aby twoje dziecko miało dobry sprzęt w cenie, która nie zwala z nóg, postaw na laptopy poleasingowe. Ciekawą ofertę laptopów możesz znaleźć np. na stronie device.pl.

Idąc dalej, należy pamiętać, że bardzo młodzi ludzie są dość nieuważni. Dlatego laptopy dla dzieci powinny charakteryzować się obudową wykonaną z dość solidnego plastiku odpornego na zarysowania oraz uszkodzenia mechaniczne. Nie bez znaczenia jest także waga przenośnego komputera. Jeśli nasze dziecko będzie go zabierać  ze sobą do szkoły, lepiej, aby był lżejszy. Nie ma sensu dodatkowo obciążać i tak już nie lekkiego plecaka ucznia. Gdy plan zakłada korzystanie z komputera przenośnego tylko w domu – waga sprzętu nie będzie miała już takiego znaczenia.

Kupując laptop dla dziecka warto też bliżej przyjrzeć się matrycy. Najbardziej optymalna wynosi 15,6 cala. Mniejszy ekran zmusza wzrok do większego wysiłku, co może się niekorzystanie odbić na zdrowiu naszych dzieci. Matryca powinna być matowa, ponieważ nie odbija światła, co przekłada się na lepszy komfort pracy przy komputerze.

Laptop dla dziecka z systemem operacyjnym Windows

Kupując laptop dla dziecka wybierz ten, który ma zainstalowany  Windows. Powód jest bardzo prosty, większość szkół korzysta z tego systemu operacyjnego, dlatego naszej pociesze łatwiej będzie się później odnaleźć podczas pierwszej lekcji informatyki. Przy okazji warto mieć na uwadze, że dzieci są bardzo ciekawskie, więc instalowanie zbyt dużej liczby aplikacji może poskutkować np. niespodziewanymi zmianami ustawień, które spowolnią pracę komputera.

Laptopy dla dzieci powinny być także wyposażone w napęd CD/DVD. Dziś nie każdy przenośny komputer to ma, dlatego warto na to zwrócić uwagę. Przede wszystkim dlatego, że niektóre szkolne podręczniki dodatkowe materiały edukacyjne zapisują właśnie w takim formacie.

Podsumowanie

Kupując pierwsze laptopy dla dzieci z pewnością nie należy przepłacać. Ponadto, sprzęt, w który zainwestujemy, powinien być maksymalnie praktyczny i łatwy w obsłudze. Należy pamiętać, że na początku powinien on służyć przede wszystkim nauce, dlatego powinien zawierać wszystkie te elementy, które to ułatwią.

Avatar photo
About Author

Redaktor

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *