Co robić w domu w czasie kwarantanny? Można uczyć się języków obcych, pomyśleć o założeniu bloga czy kanału na Youtube, czytać książki, grać w gry czy też podróżować nie wychodząc z domu dzięki wirtualnej rzeczywistości.

Jeszcze do niedawna zanurzenie się w świat wirtualnej rzeczywistości było podobne do rzadkiej i drogiej atrakcji, jednak postęp techniczny nie stoi na miejscu i dziś wirtualna rzeczywistość stopniowo staje się dostępną dla każdego zainteresowanego. Wirtualna rzeczywistość kojarzy się przede wszystkim z rozrywką. Nie ma w tym nic złego, gdyż VR głównie jest wykorzystywana do oglądania filmów czy też grania w gry. Jednak to nie wszystko. Technologie VR są również wykorzystywane podczas szkoleń medycznych, wojskowych czy też w laboratoriach naukowych. Najczęściej jednak zestawy VR są kupowane do domowego użytku.

Jakie okulary do wirtualnej rzeczywistości wybrać?
Jakie okulary do wirtualnej rzeczywistości wybrać?

Jakie okulary do wirtualnej rzeczywistości wybrać?

Okulary VR to idealny gadżet dla każdego fana gier komputerowych. Pozwalają one w ułamek sekundy przenieść się do wirtualnego świata gry, gdzie wszystko staje się realne. Tylko jakie okulary wybrać? Który z zestawów wirtualnej rzeczywistości jest najlepszy? Aby odpowiedzieć na to pytanie w poniższym artykule znajdą Państwo przegląd najczęściej kupowanych zestawów VR: PlayStation VR, HTC Vive i Oculus Rift.

Oculus Rift – gogle VR do komputerów

Firma Oculus VR opracowała system do odbioru VR, który nosi nazwę Oculus Rift. Oculus Rift to zestaw VR składający się z gogli VR z wbudowanymi słuchawkami, dwóch kontrolerów oraz kabli potrzebnych do podłączenia okularów. Jest to zestaw dedykowany dla komputerów stacjonarnych. Oculus Rift oraz Oculus Rift S (najnowsza generacja okularów VR) są bardzo popularne wśród graczy, na co wskazuje ilość gier współpracujących z firmą Oculus. Są to m.in. The Unspoken, Elite: Dangerous i inne. Dodatkowo do zestawu można dopupić akcesoria, w tym stacje bazowe, dedykowane słuchawki czy kontrolery.

https://www.youtube.com/watch?v=5Kph2lftL_s

HTC Vive – zestaw VR do smartfonów

Zestaw wirtualnej rzeczywistości firmy HTC to system, który początkowo był dedykowany urządzeniom mobilnym. Wraz z rosnącą popularnością została opracowana również wersja dla komputerów PC. Dodatkowo HTC Vive współpracuje z urządzeniami Apple. Zestaw HTC Vive został stworzony we współpracy z twórcami platformy Steam – Valve. Okulary te są obecnie najdroższe na rynku. Zestaw składa się z okularów, kontrolerów bezprzewodowych, 2 kabli (USB i HDMI), czujników laserowych i ładowarek. Przed zakupem HTC Vive należy dokładnie zapoznać się z wymaganiami sprzętowymi.

https://www.youtube.com/watch?v=DnRrpa_0L3w

PlayStation VR – okulary VR do konsoli

Kolejnymi okularami do wirtualnej rzeczywistości, które należy wziąć pod uwagę podczas są PlayStation VR. Gogle VR PS4 to świetna opcja dla osób, którzy posiadają konsolę PlayStation 4. Zestaw ten jest dużo tańszy w porównaniu do wyżej wymienionych. Posiadanie komputera nie jest konieczne, gdyż okulary są podłączane bezpośrednio do konsoli. Jedyne wymaganie, które musi być spełnione do uruchomienia gier na PS 4 w trybie rzeczywistości wirtualnej – posiadanie PlayStation Camera.

https://www.youtube.com/watch?v=H3p6HbiwXRY

Avatar photo
About Author

Redakcja

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *