Wśród Polaków wzmaga się tendencja coraz częstszego korzystania z ofert sklepów internetowych. Spowodowane jest to prawdopodobnie dużą ilością tego rodzaju punktów handlowych powstających każdego dnia w Internecie. Na tle innych państw Unii Europejskiej Polska pod tym względem plasuje się w ścisłej czołówce. Polacy pokochali robienie zakupów w sieci głównie ze względu na ogromną wygodę oraz oszczędność czasu i pieniędzy. A co z tradycyjną sprzedażą stacjonarną, czy klienci odwrócą się od tego sektora handlu? Jest to mało prawdopodobne.

_Files_Thumbs_155744Wystarczy zaobserwować, co dzieje się w hipermarketach czy centrach handlowych podczas weekendowych godzin szczytu. Masy ludzi przemieszczających się od butiku do butiku, kotłujących się pomiędzy półkami a przymierzalniami, raczej nie wróży rychłej zapaści sektora sklepów stacjonarnych. Nic tak nie poprawia humoru, jak cały proces związany z osobistym robieniem zakupów, jednak kradnie on sporo czasu oraz energii kupującym, a nie każdy może sobie pozwolić na taki luksus. Ci klienci, którzy cierpią na chroniczny brak czasu i dla których nawet 48 godzin w ciągu doby byłoby za mało na załatwienie wszystkich niezbędnych spraw, skłaniają się raczej ku robieniu zakupów za pośrednictwem Internetu.

Pomimo, że E-shopping oszczędza drogocenny czas klienta oraz zdejmuje z niego konieczność brania udziału w kolejkowym szaleństwie, to jednocześnie pozbawia go możliwości namacalnego obcowania z produktem, co jest największą bolączką robienia zakupów w sieci. Według wielu znawców tego sektora handlu, e-zakupy są podobno o wiele tańsze niż tradycyjna forma kupowania. Może być to związane z niższymi kosztami prowadzenia e-działalności, co pozytywnie wpływa na końcową cenę towarów. Jednak termin dostarczenia zamawianego produktu w wielu przypadkach skutecznie zniechęca do korzystania z tej formy zakupowej. Nie to, co w sklepach tradycyjnych, gdzie towar trafia bezpośrednio do rąk konsumenta.

Dziś coraz więcej sklepów tradycyjnych w Polsce otwiera własne wirtualne odpowiedniki, upatrując w tym szansę na jeszcze większy zysk. Z niebagatelnym pomysłem na dobrą komunikację marketingową z klientem w sieci wystartowała nowa platforma internetowa GdzieObejrze.pl, która łączy w jednym miejscu zarówno e- sklepy, jak i sklepy tradycyjne, działające w najróżniejszych sektorach gospodarki. Umożliwia to szybkie i łatwe dotarcie do konkretnej usługi czy produktu, bez konieczności wielogodzinnego przeszukiwania Internetu oraz marnowania czasu podczas osobistych przeszukiwań asortymentu kilkunastu stacjonarnych sklepów. Projekt GdzieObejrze.pl pozwala zoptymalizować i skrócić czas poszukiwania konkretnego towaru do minimum oraz odnaleźć go jak najbliżej miejsca zamieszkania.

Innowacyjny pomysł firmy E-Idea ułatwia życie zarówno kupującym, jak i sprzedającym swoje produkty, których celem jest zdobycie nowej i liczniejszej klienteli i podniesienie przez to sprzedaży.

 

Nagłówek e-idea

Fundusze Europejskie – dla rozwoju innowacyjnej gospodarki

Avatar photo
About Author

Redaktor

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *