www-1-1022222-mSieci komputerowe powstały, aby wymieniać dane między komputerami, bądź je udostępniać.  Aby do tego doszło wymagane jest zastosowanie odpowiedniego oprogramowania oraz sprzętu. Oto niektóre z nich.

Karta sieciowa – łączy nasze urządzenie (komputer czy laptop) z lokalną siecią. Jej głównym zadaniem jest zamiana danych na sygnały, które są wykorzystywane w sieci komputerowej. Posiada swój adres fizyczny – MAC adress. Każdy jest unikalny – przypisywany przy produkcji kart. Obecnie najpopularniejsze są bezprzewodowe karty, w których wykorzystywane są fale radiowe. Można je podłączyć do wejścia USB. To urządzenie sieciowe jest niezbędne do połączenia się z siecią komputerową.

Router – używane  do łączenia sieci. Jest urządzeniem, które podnosi bezpieczeństwo i pozwala sterować przepustowością sieci.

Punkt dostępowy (Access Point)  zapewnia stacjom bezprzewodowym dostęp do zasobów sieci przy pomocy bezprzewodowego medium transmisyjnego. Pełni funkcję mostu łączącego sieć bezprzewodową z siecią przewodową. Access Point może być połączony z routerem. Dodatkowe akcesoria sieciowe nie muszą być używane do wzmocnienia sygnału.

Wzmacniacz – czyli regenerator, który jest używany w miejscach gdzie jest wymagane wzmocnienie sygnału, bądź zwiększenie zasięgu sieci.  Nie jest niezbędnym urządzeniem, lecz często przydatnym w miejscach, w których ciężko znaleźć sygnał.

Jest to jedynie kilka urządzeń stosowanych przy sieciach komputerowych. Rozwija się ona niezwykle szybko, a Internet dociera niemal do każdego zakątka świata. Obecnie możemy z niego korzystać z telefonów, tabletach czy odbiornikach telewizyjnych. Powyższe urządzenia niezbędne do działania sieci można znaleźć na stronie internetowej http://www.contica.pl.

Avatar photo
About Author

Redaktor

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *