Motocykle i skutery sposobem na korki

Posiadanie własnego auta to dziś marzenie praktycznie każdego nastolatka, bez względu na to czy jest to chłopak czy dziewczyna. Własny środek transportu to przede wszystkim wielka wygoda chociażby przy dojeżdżaniu do pracy, udaniu się na zakupy czy chociażby wycieczkę. Niestety też samochód potrafi być przyczyną nie lada stresu, przede wszystkim ze względu na wszechobecne korki, których niestety nie da się uniknąć. Jednak czy aby na pewno?

Wszystkim przecież znana jest sytuacja kiedy to podczas stania w kilku kilometrowym korku między autami zgrabnie przeciskają się skutery. Może warto zmienić marzenia z przysłowiowych czterech kółek na dwa? Taka zmiana może mieć wiele zalet, chociażby wspomniany wyżej przykład zredukowania czasu spędzonego na zatkanych ulicach, a tym samym szybsze dotarcie do celu. Małym pojazdem będzie nam także zdecydowanie łatwiej znaleźć miejsce parkingowe nawet w centrum miasta, co przecież graniczy z cudem w godzinach szczytu. Warto także dodać, że same koszty eksploatacji także ulegną zredukowaniu. Za kwotę nawet kilku tysięcy otrzymamy całkiem zadbany egzemplarz, który ponadto będzie spalał znacznie mniej paliwa niż nasze auto.

Wiele ludziom jednak nie bardzo podoba się jazda na takim wynalazku. Dlatego też dla wymagających istnieje możliwość zakupu nieco większego sprzętu. Większe motocykle także będą się charakteryzować niższymi wydatkami, a sama jazda dostarczy nam niezwykłych wrażeń. Wybierając motocykl musimy jednak pamiętać, że nie będziemy mieć możliwości przewiezienia wielu pasażerów, maksymalnie jednego i to nie na długich dystansach, gdyż o ile kierowca posiada wygodne siedzenie, o tyle jego pasażer niestety nie zawsze.

W ramach podsumowań warto także wspomnieć, że wszelkie ścigacze i im podobne w naszym kraju niestety nie cieszą się zbytnią aprobatą kierowców innych pojazdów. Chociażby właśnie ze względu na omijanie korków pozostali członkowie ruchu denerwują się i twierdzą, że każdy powinien odczekać swoje. Niestety jest nasza mentalność, którą niestety jest bardzo ciężko zmienić. Powinniśmy jednak pamiętać, że na drodze nie ma miejsca na zawiść i należy jeździć przede wszystkim z kulturą.

Jak wygląda egzamin na prawo jazdy kat b w UK

Następny artykuł »

Historia prawa jazdy w Polsce

1 komentarz

  1. jimi
    1 lipca 2011

    hmm no sposób to jest ale dosyć niebezpieczny i wymaga sporych umiejętności, czasem chcąc wykorzystać gabaryty motocykla czy skutera w korku trzeba nieźle się „nawywijać”

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.