szafki na buty

Pomagamy wybrać szafkę na buty do przedpokoju

Duża rodzina? Często odwiedzający Twój dom goście? To oznacza tylko jedno – stos butów przy drzwiach wejściowych, które uniemożliwiają swobodne wchodzenie i wychodzenie z mieszkania. Jeśli liczne trampki, baleriny i kalosze stają się dla Ciebie trudne do zniesienia, to rozwiązanie jest tylko jedno – trzeba je uporządkować. Szafka na buty pomoże uporać Ci się z bałaganem i sprawi, że Twój przedpokój znowu wypełni się wolną przestrzenią. Jak wybrać szafkę na buty? Sprawdźmy.

Szafki na buty a wielkość przedpokoju

Głównym czynnikiem, jaki powinniśmy wziąć pod uwagę przy wyborze szafki na buty jest wielkość naszego przedpokoju. Im będzie on obszerniejszy, tym na większą szafkę możemy się zdecydować. Istotna będzie nie tylko jego powierzchnia, ale również szerokość i długość. W wąskich, ale długich przedpokojach lepszym rozwiązaniem będą meble, które będziemy mogli postawić pod ciągnącą się wzdłuż ścianą. Jeśli nasze pomieszczenie wejściowe jest rozmieszczone na planie kwadratu, to wnętrze szafki będzie obszerniejsze, gdyż szafka będzie mogła być nieco szersza. Kupując szafkę na buty koniecznie powinniśmy wykonać pomiary powierzchni, jaką mamy do zagospodarowania. Nie dopuśćmy do tego, aby mebel był zbyt duży, gdyż przytłoczy on całe pomieszczenie, które w efekcie wyda się zagracone.

szafki na buty Adekwatnie do stylu

Jeśli szafka jest meblem, które dokupujemy do znajdującego się już w przedpokoju wyposażenia, to powinniśmy zadbać o to, aby była ona utrzymana w podobnej stylistyce do elementów, które już się tam znajdują lub przynajmniej z nimi korespondowała. Najbezpieczniejszym rozwiązaniem będzie zainwestowanie w taką, która jest wykonana z tego samego materiału, jak nasze pozostałe meble. W przypadku kolorystyki możemy pozwolić sobie już na nieco większą dowolność. Choć warto tutaj zachować zdrowy rozsądek, gdyż intensywnie czerwona szafka z pewnością nie będzie dobrze prezentować się w klasycznym, drewnianym wnętrzu.

A może siedzisko?

Coraz częściej w sklepach meblowych znajdziemy szafki na buty o rozszerzonej funkcjonalności. Co to będzie oznaczać w ich przypadku? Na przykład fakt, że szafka może nam posłużyć również jako miejsce do siedzenia. To świetny opcja dla tych osób, które nie mają zbyt wiele przestrzeni w przedpokoju i nie chcą umieszczać w nich dodatkowych krzeseł, czy puf, które są pomocne przy zakładaniu butów. Na szafce z siedziskiem możesz przysiąść, gdy będziesz zastanawiać się nad wyborem stosownego obuwia, czy też w oczekiwaniu na członka rodziny, któremu do wyjścia nie jest spieszno.

Jak prawidłowo przygotować się do montażu lodówki pod zabudowę

Następny artykuł »

Szukasz dobrego stołu? Zwróć uwagę na materiał, z którego został wykonany

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.